I MINIESEMINARIUM
Przedmiotem konsultacji były zasady i tryb realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zmian przedstawiła Paulina Matysiak, natomiast rozmowę z mieszkańcami poprowadziła Jolanta Woźnicka.
Konsultacje zostały wzbogacone o miniseminarium, które poprowadzi Łukasz Prykowski.
II MINIESEMINARIUM
30.09.2015, Kutnowski Dom Kultury
Sukces budżetu to Wasz sukces w angażowaniu mieszkańców. Jak sprawić, by na nasz wniosek zagłosowało jak najwięcej osób? Na seminarium dowiedzieliśmy się jak promować swój projekt zarówno w internecie, jak i w przestrzeni publicznej. To niezbędne informacje, gdyż one właśnie mogą mieć wpływ na to, czy nasz projekt zostanie wybrany przez mieszkańców.
Prelegentami byli: Agnieszka Reiske, która opowiedziała o promocji projektów przestrzeni publicznej i Ania Furmańska, która zajęła się promocją w social media.
Fotorelacja z II Miniseminarium
III MINIESEMINARIUM
15.01.2015 roku w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami Kutna – „Podsumowanie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015″.
Wystąpienie prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Wdowiaka poprzedziło podsumowanie minionej edycji KBO prezentowane przez naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju UM Kutno.
Warsztaty poprowadzone przez Łukasza Waszaka ze Stowarzyszenia OPUS dały z kolei możliwość zabrania głosu w dyskusji wszystkim przybyłym kutnianom.
Wypracowane podczas spotkania rozwiązania i propozycje posłużą do stworzenia zasad i trybu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok.
Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i bardzo twórcze spotkanie!
IV MINIESEMINARIUM
Za nami kolejne – IV już – Miniseminarium, które odbyło się 31.03.2016 r. w Kutnowskim Domu Kultury.
Spotkanie z Anną Dyderską i Katarzyną Książczak okazało się bardzo owocne.
Mieliśmy okazje porozmawiać nie tylko na temat tego, dla kogo, z kim i po co właściwie angażować się w budżet obywatelski, ale również o priorytetach i potrzebach mieszkańców naszego miasta.
Wśród pomysłów na kolejne projekty do III edycji KBO pojawiły się między innymi:
– wrotkarnia
– zielone dachy miasta
– kryte korty tenisowe
– festiwal: Zrób to sam
– amfiteatr
– pole biwakowe dla dzieci i młodzieży szkolnej
– likwidacja barier architektonicznych
– podświetlone, ekologiczne rozkłady jazdy
– integracja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością
– miejski klub muzyczny
– strefa chillout w centrum miasta
– ogródki osiedlowe
– ścianka wspinaczkowa, park linowy
– szafy bookcrossingowe
– publiczne ładowarki do telefonów
– malowany plac zabaw/malowany twister
– plaża nad rzeką.
Fotorelacja z IV Miniseminarium
***
Miniseminaria są spotkaniami, które odbywają się w ramach projektu „Budżet partycypacyjny w Kutnie” realizowanego przez Społeczna Fundację Miasta Kutna w partnerstwie z Miastem Kutno oraz Stowarzyszeniem OPUS.
Projekt „Budżet partycypacyjny w Kutnie” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.