Dziękujemy i zapraszamy na więcej!

Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie 14 miesięcy współtworzyli projekt „Budżet partycypacyjny w Kutnie”: mieszkańcom Kutna, projektodawcom, głosującym, wszystkim zaangażowanym w działania partycypacyjne, Zespołowi ds. zmiany procedury, Zespołowi Opiniującemu, uczestnikom i twórcom ewaluacji I edycji KBO, prelegentom, ekspertom i animatorom którzy pojawiali się na miniseminariach, maratonach pisania projektów i innych spotkaniach z mieszkańcami Kutna, wydziałom UM Kutno pomagającym w pisaniu projektów zgodnie z zasadami KBO, kutnowskim szkołom średnim, które zaangażowały się w działania edukacyjne związane z KBO, szkołom podstawowym i ponadpodstawowym, które umożliwiły realizację głosowania w swoich placówkach (gimnazjum nr 1, SP 1, SP 6, SP), Galerii marcredo, która udostępniła swoją przestrzeń na realizację Minifestiwalu Projektodwaców, Kutnowskiemu Domu Kultury, Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Muzeum Regionalnemu, lokalnym mediom oraz Bistro Różanemu i Hotelowi „Dwór Sójki” za pomoc w organizacji działań informacyjno-edukacyjnych oraz promocyjnych i wielu innym..

Tak, jest nas wiele, a będzie jeszcze więcej!

Dziękujemy również naszym partnerom – Miastu Kutno oraz Stowarzyszeniu OPUS – bez nich realizacja projektu nie byłaby możliwa.

Dziękujemy za wspólne spotkania, sugestie, podpowiedzi, konstruktywną krytykę, za burze mózgów, za wspólne wypracowywanie nowych zasad KBO, za świetne pomysły; w końcu za złożone projekty i za zaangażowanie na każdym z etapów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego

KBO_01

1 maja rusza kolejna – III już – edycja KBO. Zapraszamy wszystkich kutnian do udziału. Weźmy budżet w swoje ręce!!! Trzymamy kciuki i służymy pomocą! Do dzieła!

„Budżet partycypacyjny w Kutnie” zrealizowany został przez Społeczną Fundację Miasta Kutna w partnerstwie z Miastem Kutno oraz Stowarzyszeniem OPUS.
Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

IV Miniseminarium za nami!

Za nami kolejne – IV już – Miniseminarium.
Spotkanie z Anną Dyderską i Katarzyną Książczak okazało się bardzo owocne.
Mieliśmy okazje porozmawiać nie tylko na temat tego, dla kogo, z kim i po co właściwie angażować się w budżet obywatelski, ale również o priorytetach i potrzebach mieszkańców naszego miasta.

Wśród pomysłów na kolejne projekty do III edycji KBO pojawiły się między innymi:
– wrotkarnia
– zielone dachy miasta
– kryte korty tenisowe
– festiwal: Zrób to sam
– amfiteatr
– pole biwakowe dla dzieci i młodzieży szkolnej
– likwidacja barier architektonicznych
– podświetlone, ekologiczne rozkłady jazdy
– integracja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością
– miejski klub muzyczny
– strefa chillout w centrum miasta
– ogródki osiedlowe
– ścianka wspinaczkowa, park linowy
– szafy bookcrossingowe
– publiczne ładowarki do telefonów
– malowany plac zabaw/malowany twister
– plaża nad rzeką

Dziękujemy, że byliście…tak bardzo twórczy!

Miniseminarium

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już Miniseminarium.
Spotykamy się 31 marca o godzinie 16:00 w Kutnowskim Domu Kultury (sala konferencyjna, I piętro).

seminarium.jpg

Naszymi prelegentkami będą:

Anna Dyderska – Projekty w budżecie obywatelskim. Dla kogo i z kim?

Katarzyna Książczak – Porozmawiajmy o Kutnie – rozmowa o priorytetach i potrzebach mieszkańców

Miniseminarium jest jednym ze spotkań, które odbywają sie w ramach projektu „Budżet partycypacyjny w Kutnie” realizowanego przez Społeczna Fundację Miasta Kutna w partnerstwie z Miastem Kutno oraz Stowarzyszeniem OPUS.

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Konferencja zamykająca projekt „Budżet partycypacyjny w Kutnie”

Serdecznie zapraszamy Was 8 kwietnia 2016 r., w godz. 10:00-14:00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na KONFERENCJĘ zamykającą projekt „Budżet partycypacyjny w Kutnie”

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli eksperci, którzy naprawdę znają się na rzeczy, więc będzie nie tylko smacznie, ale i interesująco :)

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, bardzo proszę o przemyślenie swojej dyspozycyjności w dniu 8 kwietnia i mailowe zgłoszenie chęci udziału w konferencji. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2016 roku na adres: partycypacja.kutno@gmail.com.

Minifestiwal Projektodawców

Wstępny PROGRAM KONFERENCJI:

9:30-10:00 – rejestracja uczestników

10:00-10:15 – otwarcie konferencji

10:15-11:00 – dr Michał Adamski podsumuje II edycję KBO oraz projekt „Budżet partycypacyjny w Kutnie”

11:00-11:45 – Dariusz Kraszewski opowie o budżecie obywatelskim w Polsce

11:45-12:30 – Michał Henzler podzieli się doświadczeniami w kwestii komunikowania i promocji w ramach działań partycypacyjnych realizowanych w Polsce

12:30-13:00 – przerwa kawowo-herbaciana z różnymi pysznościami (słodkości + przekąski)

13:00-13:45 – panel dyskusyjny z udziałem wnioskodawców do KBO

13:45-14:00 – zakończenie konferencji

 

Poznajcie naszych Prelegentów:

dr Michał Adamski – Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Kutna odpowiedzialnego za realizację Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dariusz Kraszewski – ur. w 1977 r. ukończył studia socjologiczne na Wydziale Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, trener, edukator partycypacji, samorządowiec. Od 2004 r. członek Rady ds. Budżetu Partycypacyjnego przy Prezydent m.st. Warszawy, koordynator merytoryczny wspierania realizacji budżetów obywatelskich w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór oraz ekspert Fundacji im. Stefana Batorego. Przez wiele lat zaangażowany w działania na rzecz poprawy przejrzystości życia publicznego w Polsce, współtwórca programów Laboratorium Monitoringu Budżetu oraz Budżet Obywatelski Stowarzyszenia Watchdog Polska.

Michał Henzler – ekspert od 10 lat w szeroko rozumianej komunikacji. Początkowo dziennikarz (Polityka, PAP, Świat Nauki), następnie – niezależny konsultant specjalizujący się w komunikacyjnym wsparciu NGO. Założyciel Kliniki Dialogu (www.klinikadialogu.pl) – współpraca m.in. z: Fundacją Batorego, Stowarzyszeniem Klon/Jawor, Kampanią Przeciw Homofobii, Caritas AW, SLLGO. Trener, promotor i tutor – współpraca m.in. z Collegium Civitas, Polską Akcją Humanitarną. Specjalista w dziedzinie public relations – absolwent Podyplomowego Studium Public Relations UW. Członek Polskiego Stowarzyszenie Public.

Projekt „Budżet partycypacyjny w Kutnie” realizowany jest w ramach Programu „Obywatele dla demokracji”, współfinansowanego z Funduszy EOG.